-1.2 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Скопјанка искасана од две кучиња на соседот, еве што објави полицијата

На 04.11.2023 во 17.00 часот во СВР Скопје Л.С.(71) од Скопје пријавила дека на 31.10.2023 околу 17.30 часот пред нејзиниот двор на подрачјето на Ѓорче Петров била касната од две кучиња, сопственост на нејзиниот сосед П.Б.(67) од Скопје.

Со П.Б. бил извршен службен разговор во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.