4.8 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Несреќа во приватна ординација: Две лица завршиле во болница додека работеле со ламба во забна ординација

На 04.11.2023 во 15.00 часот било пријавено дека во Гевгелија, во приватна забна ординација, при извршување работни задачи со ламба, П.Ј. и Н.Н. се здобиле со изгореници, по што биле пренесени во Општата болница Гевгелија за укажување на лекарска помош.

Полициски службеници излегле на местото на настанот.