-1.2 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Марк Цукерберг објави фотографија од болница и објасни што му се случило

Извршниот директор на Мета, Марк Закерберг, во неделата, на 5 ноември, објави дека бил опериран по кинење на лигаментите на коленото за време на тренингот за боречки вештини, пренесоа американските медиуми.

Милијардерот заврши во болница со ногата во гипс.

Тој на социјалните мрежи сподели фотографија од болничкиот кревет.

Тој објасни дека ги скинал предните вкрстени лигаменти во спаринг, тренирајќи за ММА борба.