10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Синоптичарите ја објавија најновата прогноза – Какво време да очекуваме во текот на денов?

Променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и кон крајот на денот претежно во северозападните делови ќе има повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец.

Во Скопје променливо облачно со умерен ветер од јужен правец.