25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЛОКАЛНО

(ВИДЕО) Од рани зори се руши дивоградба во Скопје

Градоначалникот на Гази Баба, Бобан Стефковски, на фејсбук објави видео уште во пет часот утрината, како инспекциските служби со багер рушат дивоградба во Инџиково.

„Од пет часот утрово сум на терен заедно со инспекциските служби. Се реализира акцијата за уривање на дивоградбата во Инџиково.

Место за дивеењето на урбаната мафија во Гази Баба нема!
Компромис со Законот, ниту сум правел, ниту ќе правам!

На ова место во Инџиково ќе има детска градинка!“, напиша градоначалникот.