23.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

СДСМ: Мицкоски се плаши од истрагата за Онкологија

Соопштение на СДСМ:

Поврзувањето на акцијата на надлежните институции за расчистување на криминалот на Онкологија со ново барање за избори покажува дека Мицкоски се плаши од истрагата и сака да ја одолговлечи.

Мицкоски требаше да ја поздрави акцијата на надлежните институции наместо да ја политизира, злоупотребувајќи ги болните.

Секој што се огрешил во грозниот случај на Онкологија ќе се соочи со одговорноста и ќе биде изнесен пред лицето на правдата, без разлика на партиска или етничка припадност.