13.8 C
Скопје
31. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Нов прилично силен земјотрес почуствуван во Македонија, епицентарот во соседна Бугарија

Нов прилично силен земјотрес почуствуван во Македонија, епицентарот во соседна Бугарија.

Потресот се случил по 18 часот и според ЕМСЦ бил со јачина од 3,2 степени според рихтер.

Земјотресот бил со епицентер во Благоевград, а бил почуствуван во Делчево и регионот на источна Македонија.