16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЛОКАЛНО

Без вода улица во Маџар Маало

Поради уличен дефект ф-80 мм на Преспанска 1, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од Маџар Маало, извести „Водовод и Канализација“.

– Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со санација на дефектите, додаваат од „Водовод и Канализација“.