Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Зоран Иванов / Фото: Civilmedia.mk
+СтавМакедонијаВо тренд...

Тие ќе суделе

ЗОРАН ИВАНОВ

Формирале „Морален суд“ и ќе суделе.

И тоа пазете кој.

Група интелектуалци во која едните, верувам, вистински веруваат дека се потомци на Александар и дека ние Македонците еден ден ќе го повратиме кралството во неговите историски граници. И другите, потврдени интерезџии.

Тие, првите и вторите, кои со своите вербални постапки и јавни настапи го доурнисуваат и ова парче Македонија. Ова вардарското на кое по цели два милениума повторно меѓународно е етаблирана држава Македонија. Единствената држава во светот, сега запишана и во регистарот на ООН.

Единствената што го носи името Македонија и каде што сме Македонците.

Единствениот народ во светот што го зборуваме, го негуваме и го унапредуваме изворниот македонски јазик.

Единствениот народ во светот со тој наш идентитетски печат.

Тие идентитетот ќе ни го бранеле. Тие изолаторите на Македонија.

Пусти предизборни амбиции, тие ќе нè суделе.

Тие!

извор Civilmedia.mk

Можеби ќе ве интересира…

Ковачевски-Шолц: Германија ја повтори силната поддршка за интеграцијата во ЕУ

На Самитот на Европската политичка заедница во Молдавија, премиерот Димитар Ковачевски се сретна со германскиот канцелар Олаф Шолц, кој ја повторил силната поддршка на Германија за интеграцијата на Северна Македонија… Прочитај повеќе

Судскиот Совет ќе расправа по индиции за судир на интереси во работата на Весна Дамева

Зоран БОЈАРОВСКИ Весна Дамева, член на Судскиот Совет и претседателка на ова тело од декември минатата година до 26 април годинава, кога беше разрешена од оваа должност, учествувала во постапки… Прочитај повеќе

Се стега обрачот околу скапите брзи кредити: Со нов закон нема да смеат да се наплаќаат астрономски камати и провизии

Во тек е процесот за носење на законските измени со кои максималната камата нема да смее да го надминува. Тоа значи доколку некој граѓанин зел 10.000 денари, максимум за камати… Повеќе

Неограничени разговори и повеќе интернет со новата промотивна понуда од МТЕЛ

Уживајте опуштено во долги телефонски разговори или во повеќе интернет со новата промотивна понуда на дополнителни припејд тарифи од МТЕЛ. Изберете помеѓу xtraTALK M со вклучени неограничени минути и СМС… Повеќе