Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЛокалноТОП ВЕСТИ

(Фото) Хаос наспроти кулите на “outlet” распродажба без организиран паркинг, пајакот “мелеше”

Пајакот со полни раце работа вечерва во скопската населба Аеродром, каде наспроти големиот крст се поставени шатори во кои се продаваше облека по наводни аутлет цени.

Неколку стотици граѓани кои дојдоа со своите автомобили кои не знаеа каде да ги паркираат ги оставаа по пешачките патеки, бидејќи главниот паркинг на продажните места беше затворен за обичните скопјани, но брзо реагираше пајак службата, која вечерва направи “парче”.

На шега скопјани коментираат дека вечерва подобар промет направила пајак службата.

Можеби ќе ве интересира…

Не можете да заспиете? – Овие 6 работи мора да ги направите 30 минути пред спиење

Mртви сте уморни и едвај чекате да одите во кревет. Но, мозокот не мирува и мислите ви поминуваат низ главата… Се разбира, во тој случај нема шанси да заспиете. За… Прочитај повеќе

15 знаци дека на некој навистина му се допаѓате, веднаш штом ќе го запознаете

Сите можеме да се чувствуваме несигурни кога започнуваме нови врски, прашувајќи се дали некој навистина нè сака. Никој од нас не чита мисли, но нашето однесување може да даде прилично… Прочитај повеќе

Проверете дали ве има: УЈП ја објави најновата листа на должници со имиња на фирми и луѓе

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.05/2023 за долгови доспеани до 31.01.2023 и неплатени до 30.04.2023 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход,… Повеќе

Колумна на Азески: Економијата пред политиката, извозот над сите нив

ДЕКЛАРАЦИЈА, ДОГОВОР МЕЃУ ЈАВНИОТ И ПРИВАТНИОТ СЕКТОР, ЕКОНОМИЈАТА ПРЕД ПОЛИТИКАТА, ИЗВОЗОТ НАД СИТЕ НИВ Многу бизнисмени долго време ме прашуваат која е појдовната точка за излез од сегашната состојба. Анкетите… Повеќе