Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Локално

Делови од Скопје без вода за пиење

Поради планирани технички интервенции на водоводната инсталациска мрежа, денеска без водоснабдување ќе останат следните корисници:

– поради реконструкција на водоводната мрежа на улицата Трета македонска бригада, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од улицата Трета македонска бригада и старата амбуланта „Пролеќе“ (општина Центар) од 9 ч до завршување на интервенцијата;

– поради промена на затворач ф 50 мм на улицата Павел Шатев бр. 10, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од улицата Павел Шатев (општина Кисела Вода) од 9 ч до завршување на интервенцијата и

– поради водоводен приклучок ф 80 мм на улицата Козле бр. 21 б, прекинато водоснабдување од 10 ч ќе имаат корисниците од улицата Козле од бр. 1 до бр. 55 до завршување на интервенцијата.

Можеби ќе ве интересира…

Ковачевски-Шолц: Германија ја повтори силната поддршка за интеграцијата во ЕУ

На Самитот на Европската политичка заедница во Молдавија, премиерот Димитар Ковачевски се сретна со германскиот канцелар Олаф Шолц, кој ја повторил силната поддршка на Германија за интеграцијата на Северна Македонија… Прочитај повеќе

Судскиот Совет ќе расправа по индиции за судир на интереси во работата на Весна Дамева

Зоран БОЈАРОВСКИ Весна Дамева, член на Судскиот Совет и претседателка на ова тело од декември минатата година до 26 април годинава, кога беше разрешена од оваа должност, учествувала во постапки… Прочитај повеќе

Регионалниот фонд за предизвици додели 2,72 милиони за шест македонски проекти за унапредување на стручното образование

Шест најуспешни проекти од Северна Македонија се предложени за финансирање во вториот повик на Регионалниот фонд за предизвици (РЦФ), со што се издвојуваат приближно 2,27 милиони евра за инвестиции во… Повеќе

АНАЛИЗА: Се очекува пад на цените на становите низ Скопје и внатрешноста на Македонија

Цената на квадратен метар станбена површина ќе се намалува. Напумпаните цени на становите во Скопје и внатрешноста се очекува да паднат, пред се поради намалената побарувачка, но и поевтинувањето на… Повеќе