Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МакедонијаТОП ВЕСТИ

Ковачевски му посака успешни разговори на Вучиќ

Фејсбук статус на премиерот Димитар Ковачевски:

Топло добредојде во Охрид и за претседателот на Србија, Aleksandar Vučić. На билатералната средба која ја имавме утрово, пред сѐ му посакав успешни разговори, важни за регионалната стабилност, одржување на мирот и патот кој води кон просперитетна иднина, не само за Србија и Косово, туку за целиот регион.

Во услови на геополитички превирања на европскиот континент, обезбедување стабилна иднина и членство во Европската Унија е наша одговорност и придобивка за државите и граѓаните.