Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Земјотрес го стресе Кичево

Земјотрес со јачина од 2.8 степени според рихтер го стресе Кичево.

Според податоците на сеизмолошката посерваторија земјотресот се случил во 1 часот и 27 минути, а епицентарот бил во Кичево.

Земјотресот е почувствуван во југозападниот дел од Македонија.