Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Лавина реакции на социјалните мрежи и осуда од Здруженијата за човекови права за интервјуто на јутјуберот Стефан со Драган Павловиќ – Латас

Лавина од реакции по скандалозното видео со Дрган Павловиќ – Латас, кој низ смеа раскажува за сексулано насилство врз жена додека бил тинејџер, а водителот наместо да го прекине го потпрашува за експлицитните содржини кои ги изнесува повеќедеценискиот новинар.

Раскажува и како негов другар ги шамарал девојките.

Овој скандалозен разговор предизвика бура од реакции.

Колективен општествен пораз и реален приказ за тоа како ги третираме жените жртви на насилство, остро реагираше Хелсиншкиот комитет, се огласија и низа други активисти, а со реакции се преплавени и социјалните мрежи.