Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Синоптичарите излегоа со прогноза – какво ќе биде времето?

Наутро со слаб локален снег претежно на североистокот, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец, кој долж Повардарието повремено ќе засилува.

Во Скопје, променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.