Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Се судрија шкода и ауди – тешка сообраќајка вечерва на патот Охрид – Свети Наум

Како што јавува порталот Инфомакс вечерва нешто по 19 часот на патниот правец Охрид – Свети Наум кај Трпејца се случила тешка сообраќајка.

На местото имало полиција, а несреќата се случила меѓу шкода и ауди.

Засега нема информации за повредени лица.