Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Исчезна 21 годишна скопјанка

Полицијата превзема мерки за пронаоѓање на 21 годишна скопјанка, откако вчера утрото во полициска станица било пријавено нејзиното исчезнување.

Педесетипет годишник од село Љубанци, скопско, пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка М.Ч.(21), информираше полицијата преку денешниот полициски билтен.