Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Комбе удри во велосипедист во Скопје, со тешки повреди пренесен во болница

Возило удри во велосипедист на улицата Киро Глигоров во Скопје.

„Товарно моторно возило ‘пежо’, со скопски регистарски ознаки, управувано од З. Н. (50) од Скопје, удрило во велосипед управуван од Л. К. (42) од Скопје. Во несреќата тешки телесни повреди добила Л. К., констатирани во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“, соопшти МВР.

Извршен бил увид од полициска екипа.