Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

25-годишен пешак тешко повреден по удар од автомобил во Куманово

Синоќа, на крстосницата од улицата Гоце Делчев и улицата Трст во Куманово, патничко моторно возило „ситроен ц5“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од С. Д. (57) од Куманово, удрило во пешакот А. М. (25) од Куманово.

Во несреќата тешки телесни повреди добил пешакот констатирани во Општата болница во Куманово.

Извршен бил увид од екипа на СВР Куманово.