Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Претрес во Скопско, пронајдени амфетамин и марихуана, приведен дилер

Денеска, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ – Сектор за недозволена трговија со дрога, Единица за недозволена трговија со дрога, во координација со полициски службеници од СВР Скопје – Единица за недозволена трговија со дрога, го лишиле од слобода Л. М. (21) од населбата Волково – Скопје.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени амфетамин, марихуана и вага.

Тој бил задржан во Полициската станица Ѓорче Петров и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена пријава по член 215 од Кривичниот законик.