Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонијаВо тренд...

Вистинското лице на “бранителите”: Според Чилиманов Бугарија била спасот за децата од Македонија

Дали според Чилиманов Бугарија била спасот за децата од Македонија?

– Поради такви како 42 Македонија е целосно поразена како држава и како кауза. И сега лиглето ќе им се потсмева на деца што си бараат други држави, каузи, ова го напиша на соццијалните мрежи Цветин Чилиманов, мислејќи на Христијан Пендиков, момче кое беше претепано од страна на три лица во Охрид, а истовремено е и секретар на бугарското здружение Цар Борис, но и главна фаца на митинзите на ВМРО ДПМНЕ.