11.8 C
Скопје
24. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

157 санкционирани возачи во Скопје, 44 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (21.01.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.
На територија на град Скопје изречени се вкупно 157 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 44 санкции, 18 мерки за возење без возачка дозвола, 11 санкции за возење под дејство на алкохол.

Изречени се четири мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло), пет санкции за користење мобилен телефон…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Спонзорирано: