Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

10 пијани возачи санкционирани на територија на СВР Битола

Во текот на изминатата вечер (21/22.01.2023)во периодот од 22.00 до 03.00 часот на територија на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол. При контролата санкционирани се 10 возачи.Од нив 8 на територија на Битола и 2 во Прилеп. За време на контролата биле санкционирани и 14 останати прекршоци. Акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила.