Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Полицијата апсеше низ Карпош и Велес

На 21.01.2023 во 23.45 часот на подрачјето на Карпош од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје биле лишени од слобода Д.Г.(21), Х.М.(20), М.А.(21) и А.П.(19) сите од Скопје, кои биле во патничко моторно возило “пежо“ со скопски регистарски ознаки и во истото била пронајдена и одземена марихуана, а кај А.П. бил пронајден нож на расклопување. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 21.01.2023 во 12.05 часот на подрачјето на Карпош од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје бил лишен од слобода Д.Д.Б.(33) од Скопје, затоа што кај него биле пронајдени и одземени марихуана и еден метален боксирач. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 21.01.2023 во 16.30 часот во с.Таор-скопско, од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје биле лишени од слобода Б.К.(38) и А.Т.(29) двајцата од Скопје, затоа што кај нив била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 21.01.2023 во 22.50 часот во Велес на крстосница кај Башино Село од полициски службеници од Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата биле лишени од слобода Д.М.(29) и Б.Д.(30) двајцата од Велес, кои биле во патничко моторно возило “цитроен“ со велешки регистарски ознаки, затоа што кај нив биле пронајдени и одземени марихуана, дробилка и ризли. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.