Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

За четири часа 51 казна за брзо возење на територија на СВР Битола

Вчера (20.01.2023) во периодот од 14.00 до 18.00 часот на територијата на СВР Битола спроведена e засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санкционирани се 51 возач.

Од нив, 38 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 13 надвор од населено место.

На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.