6.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈАИЗБОР

Во Скопје вчера се казнети 134 возачи

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (20.01.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 134 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 15 санкции, девет мерки за возење без возачка дозвола, 10 санкции за возење под дејство на алкохол.

Изречени се осум мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло), седум санкции за користење мобилен телефон…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Спонзорирано: