Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Скопјанка нападната во својот двор од друга жена, претходела вербална кавга

На 18.01.2023 во 00.45 часот М.Е.(68) од Скопје пријавила дека на 17.01.2023 околу 16.00 часот во дворот од семејната куќа на подрачјето на Гази Баба, по претходна вербална расправија, била физички нападната од едно женско лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.