Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Трагедија: Осуденик од затворот Идризово почина на токсикологија

На 17.01.2023 околу 05.35 часот во СВР Скопје е пријавено дека во Клиника за токсикологија – Скопје починал Г.С.(51) од Велес, осуденик од Казнено-поправната установа Идризово, кој кај нив бил донесен претходниот ден.

Лекар констатирал смрт без траги на насилство. За настанот е известен Јавен обвинител по чија наредба телото било предадено на обдукција.