Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Уште тројца искасани од кучиња скитници

На 17.01.2023 во 16.10 часот во Полициската станица Центар А.В.(48) од Скопје, пријавила дека во кругот на Комплексот клиники “Мајка Тереза“ била касната од куче скитник.

На 17.01.2023 во Полициската станица во Неготино, Д.П.А.(38) од Неготино пријавила дека нејзиниот дедо Б.П.(87) од Неготино на градскиот плоштад во Неготино бил каснат од куче скитник.

На 18.01.2023 во Полициската станица во Велес, А.Г.(45) од Велес пријавил дека на ул.„Ангел Мишев“ во Велес бил каснат од куче скитник.