Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Нови случаи на каснати граѓани од кучиња скитници

На 16.01.2023 во ОВР Прилеп Ј.К.(69) од Прилеп пријави дека неговата сопруга Д.К.(66), на ул.„Мирче Ацев“ била касната од куче скитник.

На 16.01.2023 во 17.00 часот во Полициската станица Чаир, Д.К.(38) од Скопје пријавил дека на ул.„Призренска“ бил каснат од куче скитник.

На 16.01.2023 во 21.30 часот во Полициската станица Драчево, Г.Д.(31) од Скопје пријавил дека на ул.„Бранко Заревски“ бил нападнат од куче скитник.