Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Нови детали за трагедијата во Струмица, засега не се знае кој е починатиот во синоќешниот пожар

На 16.01.2023 година во 20.54 часот во Полициска станица Струмица било пријавено дека настанал пожар во куќа сопственост на А.Е.(63) на улица „Пиринска“ во Струмица, во која било пронајдено и едно починато лице.

Од страна на територијалната противпожарна единица Струмица пожарот бил изгаснат, а увид на местото извршил Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и СВР Струмица.