Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarБизнисТОП ВЕСТИ

ЌЕ ПАДНЕ ОДЛУКА: Нова цена на горивата попладнево

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика како и секој понеделник ќе ја објави новата цена на горивата.

Во моментов горивата се точат по 79 денари од литар за еуросупер95, 81 денар за еуросупер 98 и 80,5 денари од литар за дизел.

На светските берзи нафтата од типот брент се продава за 86 долари за барел, додека круд за 80 долари.