Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Фатени двајца млади луѓе за кражба во магацин на РЕК „Битола“

Две лица на возраст од 21 и 19 години се приведени поради кражба од магацински простор во кругот на РЕК „Битола“.

„На 15.1.2023, од страна на полициски службеници од Полициското одделение Новаци, лишени од слобода се З. М. (21) и Б. К. (19) од Битола поради сомнение за извршено кривично дело кражба постапувајќи по пријава според која од магацински простор во кругот на РЕК ‘Битола’ одземени се поголем број предмети“, соопшти МВР.

Одземените предмети се пронајдени кај приведените лица и вратени му се на сопственикот.

По документирање на случајот, против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава.