Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Спасовски традиционално во Соборниот храм во Скопје присуствуваше на свечен празничен прием на покана на Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан.

Фејсбук статус на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски:

Традиционално во Соборниот храм во Скопје присуствував на свечен празничен прием на покана на Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан.

Да го одбележиме заедништвото со претставниците на општеството и на верските заедници во нашата држава, бидејќи заедништвото е дел од благодатта на Рождеството Христово – Божиќ и овој традиционален собир ја демонстрира нашата заедничка желба за просперитет на граѓаните и државата.

Заедно да градиме побезбедно и похумано општество.