Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Пролет среде зима: Температури до 16 степени – Синоптичарите ја објавија денешната прогноза

Наутро по одделни котлини со појава на магла или ниска облачност, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува.

Во Скопје претпладне со појава на магла, а преку денот сончево со умерена облачност.

И во текот на оваа седмица ќе се задржи претежно стабилно време со појава на магла по одделни котлини со променлив интензитет, освен попладнево кога ќе има ветер со умерен интензитет што ќе предизвика преодно намалување на маглата. Во среда ќе има зголемена облачност и услови за локален слаб дожд.