Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarБизнисВо тренд...

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

РКЕ денес ќе ја соопшти новата цена на бензинот и дизелот во Македонија во 12 часот.

На светските берзи барел од типот брентизнесува 84 долари.

Актуелни се овие цените на горивата: Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 95 – 76,00 (денари/литар); Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 98 – 78,50 (денари/литар); Дизел гориво – ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) – 81,00 (денари/литар). Новите цени ќе бидат познати точно напладне.