Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

Кичевчанец каснат од куче скитник

На 24.12.2022 во 16.05 часот, М.Ј.(66) од Кичево во полициска станица пријави дека на улицата „Рудничка“ во Кичево бил каснат од куче скитник.