Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+CentarБизнисТОП ВЕСТИ

Драстичен пад на цената на нафтата на светските берзи, таа е најевтина во последните 12 месеци

Продолжува падот на нафтата.

На лондонската берза во моментов нафта од типот брент се продава за 79 долари за барел.

На американската берза пак за 73 долари за барел.

Ова се најниски цени во последната година, дури пониски од времето пред војната во Украина.