Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Сообрќајка на Новоселски пат – Судир на три возила, има повреден

Едно лице е повредено во сообраќајка која што се случила на Новоселски пат во Скопје во саботата нешто пред 15 часот.

Според информациите на Центар.мк во несреќата учествувале три возила и тоа два автомобили марка форд и тешко товарно возило марка рено, сите со скопски таблички.

Во несреќата едно лице е повредено и веднаш пренесено во скопските клиники, по што е пуштено на домашно лекување.

Повеќе информации од МВР се најавени за утре.