Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Снег ќе натрупа во овие делови од Македонија – Синоптичарите издадоа метео предупредување

Под влијание на влажна и студена воздушна маса денес ќе биде претежно облачно и студено со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

Врнежите ќе бидат пообилни попладне и во вечерните часови, кога заради заладувањето ќе преминуваат во снег на повисоките и во некои од пониските места.

На планините снежната покривка ќе се зголеми, а снежна покривка ќе се формира и на повисоките места особено во западните делови.

Во Скопје облачно од пладне со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.