21.8 C
Скопје
28. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Познат идентитетот на мажот кој го управуваше камионот кој пропадна на плоштадот во центарот на Скопје, МВР излезе со детали

Денеска (23.11.2022) во 06.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на Плоштад „Македонија“, товарно возило „фиат“ со турски национални ознаки, сопственост на правно лице од Република Турција, управувано од К.Т.(31) од Република Турција, со двете предни гуми влегло во фонтаната на плоштадот.

Полициски службеници излегле на местото и се преземаат мерки за расчистување на случајот.