5.8 C
Скопје
4. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Прегазен велосипедист во Тетово

На 22.11.2022 околу 19.15 часот во СВР Тетово било пријавено дека на крстосницата на патот помеѓу гостиварските села Чајле и Балиндол, патничко возило „бмв“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од 20-годишниот Ќ.М. од Балиндол, удрило во велосипед што го управувал 64-годишниот гостиварец С.Ј..

Во несреќата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во гостиварската општа болница „Ферид Мурад“. Увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.