Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Кангал искаса граѓанин, итно е пренесен во болница

На 22.11.2022 во 11.27 часот во Полициската станица Кичево, од Медицински центар Кичево било пријавено дека кај нив бил донесен В.С.(60) од Кичево, со повреди од каснување од куче.

Полициски службеници излегле на местото и по преземени мерки било утврдено дека на 21.11.2022 во дворот на семејната куќа во с.Козичино, кичевско, В.С. бил каснат од куче раса „кангал“. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Зеленски: Не му дозволуваме на непријателот да ги исполни своите намери, Русија бележи големи загуби

Украинскиот претседател Володимир Зеленски (Зеленски) зборуваше во ново видео обраќање во кое изјави дека ситуацијата на фронтот е многу тешка. – И покрај екстремно големите руски загуби, окупаторите се обидуваат… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе