Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Полицајци затекнале како сече дрва, му ги одзеле и пилата и дрвјата

На 22.11.2022 во 18.00 часот на место викано „Мегдан“, атар на Кочани, полициски службеници од ОВР Кочани затекнале триесетгодишник од Кочани при бесправна сеча на огревно дрво.

Дрвната маса и една рачна пила биле одземени и предадени на Шумска полиција за понатамошна постапка. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Падна рекордна седумка на Лото во Кичево – среќникот ќе се офајди со 500.000 евра

Во Кичево вечерва се падна рекордната Лото добивка од 32.921.304 денари или околу 500.000 евра. Засега нема информации за идентитетот на добитникот, но од она што се знае лото ливчето… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе