Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Вечерва тешка сообраќајка на патот Прилеп – Битола, сообраќајот се одвива по една лента – ова се првичните информации

Вечерва тешка сообраќајка на патниот правец Прилеп – Битола, на самиот влез за Прилеп.

Сообраќајот го обезбедува полиција и се одвива по една коловозна лента.

На местото може да се забележи многу оштетено комбе на позната компанија за технологија.

Во моментов немаме информации дали има повредени лица.