Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Штипјанец олеснет со 222 илјади денари – Еве како му биле украдени парите од банкарската сметка

СВР Штип поднесе кривична пријава против К.М.(52) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“.

Во периодот од 31.10.2022 до 05.11.2022, пријавениот неовластено набавил банкарски податоци на лице од Штип и извршил 31 успешна трансакција од седум правни лица во Штип, со што причинил материјална штета од 222.432 денари