Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Излета хјундаи од Скопје кај Маврово, повредени млади лица

На 20.11.2022 во 13.10 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на локалниот пат с.Никифорово-Маврово, патничко моторно возило „хјундаи“ со скопски регистарски ознак, управувано од М.С.(27) од Скопје излетало надвор од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, а со телесни повреди се здобиле двајца сопатници М.Н.(24) и Б.Р.(21), двајцата од Скопје, констатирани во Медицинскиот центар во Гостивар. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Гостивар.