Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Уште една тешка сообраќајка на истокот: Пет лица се повредени по несреќа меѓу две возила

На 20.11.2022 во 20.45 часот во Полициската станица Виница било пријавено дека на локалниот пат за с.Блатец, кај место викано „Ревиро“, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „рено клио“ со кочански регистарски ознаки, управувано од С.Ѓ.(36) од с.Блатец, виничко и патничко моторно возило „фолксваген голф“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Т.М.(41) од с.Вељуса, струмичко.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот С.Ѓ., а со телесни повреди се здобиле возачот Т.М. и тројца сопатници од истото возило – Г.Р.(41) од с.Покрајчево, радовишко, Д.Ј.(43) од Виница и З.Ј.(34) од с.Ангелци, општина Василево, констатирани во Медицинскиот центар во Штип и Општата болница во Кочани.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Виница.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе