Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Со камион прегазена жена

На 18.11.2022 во 13.50 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосница од ул.„Васко Карангелевски“, ул.„Игњат Атанасовски“ и крак кон влез за паркинг простор од Новиот пазар’ во Битола, товарно возило „ман“ со битолски регистарски ознаки, управувано од П.С.(52) од Битола, удрило во пешакот М.Г.(70) од Битола.

Во несреќата, М.Г. се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Клиничка болница Битола. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола.