Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

Приведен крадец во Кичево, одземените предмети вратени на сопственикот

На 18.11.2022 во 14.30 часот во Кичево, полициски службеници од Полициската станица Кичево го лишиле од слобода Б.Б.(20) од Кичево. Тој се сомничи дека претходно од куќа во изградба во населба Доло Пашино во Кичево одзел повеќе предмети.

Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот, а лицето било задржани во полициска станица. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.